Головна > Новини > Відбулись завершальні тренінги в рамках Програми розвитку лідерства 2011

img_006510-11 та 15-16 листопада 2011 року були проведені тренінги на тему «Особистий розвиток лідера» для державних службовців вищого корпусу в рамках Програми розвитку лідерства (модуль 4. «Розвиток потенціалу лідера»). Тренінг проходив на базі Національної академії державного управління при Президентові України.

Тренінг проводили Вікторія Виноградова (кандидат педагогічних наук, доцент та завідуюча кафедри психології і педагогіки Академії муніципального управління), Інна Сурай ( кандидат наук з державного управління, докторант кафедри управління суспільним розвитком та доцент кафедри державного управління та менеджменту НАДУ), а також експерт Проекту Іванна Ібрагімова.

Цей тренінг був завершальним у циклі тренінгів Програми і був покликаний показати взаємозв’язки, які існували між різними темами в рамках Програми,  узагальнити сучасні підходи до розвитку лідерства на державній службі та показати значення і вплив особистого розвитку лідерів на підвищення результативності діяльності органів влади завдяки створенню сприятливих умов праці, розвитку організаційного навчання, творчих підходів та іноваційності.

Під час тренінгу розглядалися основи управління на основі компетенцій та політики щодо умов праці на державних службах розвинених країн. Учасники обговорювали особисті преференції щодо навчання, фактори впливу на ефективну комунікацію в команді, значення ментальних моделей та сходів умовиводів (сприйняття), емоційного інтелекту та управління конфліктами і стресом, а також складали особисті плани дій. Протягом тренінгу слухачі Програми розвитку лідерства виконували як індивідуальну роботу (тести, самооцінка), так і працювали у групах, обмінювалися досвідом.

Слухачі високо оцінили тренінг і висловили своє захоплення і вдячність за можливість взяти участь у Програмі розвитку лідерства, а також висловили побажання брати участь у подальших подібних Програмах. Так, у анкетах з оцінки тренінгу вони відзначили: «здобули багато нових знань», «тренінг організований досить цікаво, тема є актуальною», «теми дуже цікаві і давалися цікаві практичні поради», «дуже вдало сформовані заняття, допомагають приймати рішення у роботі (на практиці), дуже багато дізнались нового», «курс дуже вичерпний та професійно підготовлений», «отримав достатньо нової і корисної інформації» «професійні викладачі, цікаві теми та матеріал», «отримав відповіді на усі запитання, які мав», «отримала нові відповіді на питання, які мене цікавили»; «дуже дякую за позитивні емоції, які отримали на тренінгу»,«дякую за розвиток особистості». Кілька учасників закінчили свої анкети словами «Так тримати» та висловили побажання «продовжувати навчання», «продовжити тренінги за іншими напрямами та темами».

Починаючи з квітня до листопада 2011 року за підтримки Проекту було проведено 22 тренінги для державних службовців І-ІІІ категорії посад.  У подальшому планується проведення оцінки реалізації Програми розвитку лідерства за участі слухачів Програми з метою формування рекомендацій щодо вдосконалення навчання та розвитку керівних кадрів на державній службі в Україні.