Головна > Новини > Робочі засідання з обговорення результатів та рекомендацій Проекту

cauaЗ 27 по 29 лютого у Національному агентстві України з питань державної служби відбулась серія робочих засідань з представлення та обговорення результатів Проекту за участі представників Нацдержслужби, Школи вищого корпусу державної служби, Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС, Національної академії державного управління при Президентові України, представників кадрових служб ЦОВВ, а також Сильвії Поллак, Пола Міґуса - канадських радників Проекту та Оксани Кікоть, заступника керівника Проекту.

Метою заходів було представити як міжнародний досвід, так і проекти документів та рекомендації, які були розроблені в рамках Проекту, щодо профілів компетенцій лідерства на державній службі, системи інформаційної підтримки управління людськими ресурсами, оцінювання результатів діяльності державних службовців, оцінювання кандидатів під час добору, а також щодо системи класифікації посад, інструментів та методів аналізу та оцінювання роботи на посадах державної служби.

У рамках першого дня роботи були обговоренні питання розробки профілів компетенцій лідерства на державній службі та нової системи інформаційної підтримки управління людськими ресурсами. Заступник Голови Нацдержслужби України Микола Дячишин розпочав роботу звернувшись до учасників засідання з вітальним словом. Сильвія Поллак, головний технічний радник Проекту з питань управління персоналом, представила міжнародний досвід щодо розробки профілів компетенцій лідерства на державній службі, також проект документу «Профілі компетенцій лідерства на державній службі в Україні», розроблений в рамках Проекту. Учасники заходу мали можливість обговорити досвід використання та можливості подальшого впровадження профілів компетенцій лідерства на державній службі в Україні.

Протягом другої половини дня, Пол Міґус, експерт Проекту, представив міжнародний досвід щодо розроблення нової системи інформаційної підтримки управління людськими ресурсами, а також презентував проект документу «Дорожня карта щодо розроблення нової системи інформаційної підтримки управління людськими ресурсами» та рекомендації щодо його застосування. Учасники робочого засідання обговорили можливості та наступні кроки щодо розробки системи інформаційної підтримки управління людськими ресурсами на державній службі в Україні.

Другий день робочих засідань був присвячений презентації напрацювань та рекомендацій проекту щодо оцінювання кандидатів під час добору та оцінювання результатів діяльності державних службовців. У рамках заходів Сильвією Поллак та Полом Міґусом були представлені міжнародний досвід із зазначених вище питань та проекти документів «Методичні рекомендації щодо вдосконалення механізмів оцінювання кандидатів під час добору на посади на державній службі в Україні» та «Рекомендації щодо вдосконалення процедури оцінювання результатів службової діяльності державних службовців». Крім того, представники Нацдержслужби презентували до обговорення проекти Типового порядку оцінювання результатів службової діяльності державних службовців та Типового порядку проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби, розроблені робочими групами на підтримку виконання нового закону «Про державну службу», після чого експерти Проекту надали свої рекомендації та пропозиції.

Питання системи класифікації посад на державній службі та профілів посад розглядались протягом третього дня підбиття підсумків роботи Проекту. Експерти Януш Гонціаж та Наталія Гнидюк представили міжнародний досвід впровадження системи класифікації посад та рекомендації для України, а також надали експертну підтримку щодо порядку розроблення профілю професійної компетентності посад державної служби, над яким працює робоча група Нацдержслужби на підтримку виконання нового закону «Про державну службу». Учасникам засідання також був презентований проект Методичного посібника з розробки опису посади державної служби, підготовлений експертами Проекту на основі кращого міжнародного досвіду.

Презентації експертів можна завантажити тут:

Сильвія Поллак: Розробка та використання профілів компетенцій лідерства на державній службі в Україні

Сильвія Поллак: Використання інструментів оцінюванняпри прийнятті на держслужбу та просуванні персоналу

Пол Міґус: Дорожня карта для розроблення нової системи інформаційної підтримки управління людськими ресурсами

Пол Міґус: Вдосконалення процесу щорічної оцінки результатів діяльностідержавних службовців

Наталія Гнидюк : Класифікація посад державної служби

Януш Гонціаж: Опис та оцінювання посад державної служби Польщі